Kancelaria adwokacka Adama Bajgera
609-771-230

Podział majątku Piekary Śląskie

Moja kancelaria, działająca w Piekarach Śląskich, specjalizuje się m.in. w prawie rodzinnym, również w kwestii podziału majątku po rozwodzie. Zdaję sobie sprawę, że zakończenie małżeństwa to ogromne przeżycie dla obu stron. Wiem, że podział wspólnoty majątkowej również wiąże się z silnymi emocjami. Z tego względu staram się pomagać klientom w tym trudnym czasie i wspierać ich we wszelkich czynnościach prawnych związanych z podziałem majątku.

Podział majątku – Piekary Śląskie

Istnieją różne sposoby na podział majątku. Piekary Śląskie są miastem, gdzie można dokonać tego poza sądem i w sądzie. Pierwsza opcja polega na zawarciu umowy pomiędzy byłymi małżonkami lub podziale wspólnoty majątkowej u notariusza. Należy jednak pamiętać, że ta opcja jest możliwa wyłącznie, jeśli między stronami nie występuje spór i są one w stanie ustalić, jak sprawiedliwie podzielić majątek.

Jeśli jednak między małżonkami występuje spór i nie są oni w stanie porozumieć się w kwestii podziału majątku, konieczne jest przekazanie sprawy do sądu. W tym przypadku podział wspólnoty może zostać dokonany podczas wyroku orzekającego rozwód lub w osobnym postępowaniu sądowym.

Zarówno podczas czynności pozasądowych, jak i sądowych warto skorzystać z usług adwokata od podziału majątku w Piekarach Śląskich. W pierwszym przypadku będzie on czuwał nad wszelkimi formalnościami i merytorycznym przebiegiem dyskusji między byłymi małżonkami. Natomiast podczas postępowania sądowego adwokat może pomóc przygotować niezbędne wnioski, odwołania lub ugodę.

Adwokat – podział majątku w Piekarach Śląskich

Zdaję sobie sprawę, że kwestie związane z podziałem wspólnoty majątkowej budzą sporo emocji u małżeństw decydujących się na rozstanie. Z tego względu oferuję naszym klientom kompleksową pomoc w załatwianiu wszelkich formalności z podziałem majątku w Piekarach Śląskich. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i sporej wiedzy zdobytej podczas wielu lat nauki jestem w stanie zapewnić klientom najwyższą jakość usług. Możesz być pewien, iż otrzymasz profesjonalne porady poparte odpowiednimi przepisami prawa. Dokładam wszelkich starań, aby załatwić sprawę szybko, sprawnie i jak najkorzystniej dla klienta. Gwarantuję nie tylko profesjonalną pomoc w sprawach formalnych, ale również fachowe doradztwo. Z przyjemnością odpowiem na każde pytanie i rozwieję wszelkie wątpliwości. Ponadto rzetelnie i bezstronnie ocenię, jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat usług adwokata od podziału majątku w Piekarach Śląskich, skontaktuj się ze mną!